Program realizowany przez nasze Poradnie jest współfinansowany przez Małopolski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Gminę Miejską Kraków w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Zapisy na wizytę w Poradni Leczenia Uzależnień należy dokonać osobiście w Rejestracji lub telefonicznie w godzinach pracy Rejestracji. Prawo do świadczeń opieki zdrowotnej weryfikujemy na podstawie nr PESEL (poprzez system EWUŚ) za okazaniem dokumentu tożsamości pacjenta. Nie jest wymagane posiadanie dokumentu potwierdzającego prawo do uzyskiwania świadczeń. W przypadku braku dostępnych terminów, istnieje możliwość zapisania na listę oczekujących na udzielane świadczenia w Rejestracji. Godziny przyjęć: od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00 – 17:00.
Osoby chętne i zmotywowane do leczenia w Poradni nie potrzebują żadnego skierowania. Wystarczy, że skontaktują się z Poradnią i zarejestrują się na terapię. Leczenie uzależnienia od alkoholu jest bezpłatne, a więc do rozpoczęcia terapii przyjmowane są zarówno osoby ubezpieczone jak i nieubezpieczone (zgodnie z ustawą z dn. 26.10.1982 o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi). Na pierwszą wizytę potrzebne są: dowód osobisty a także dokumentacja z poprzedniego leczenia odwykowego lub innego i zachowana abstynencja. Kwalifikacją do rozpoczęcia terapii jest rozmowa przeprowadzona z terapeutą oraz konsultacja z lekarzem psychiatrą.
Podjęcie terapii w Poradni przez członków rodzin osób uzależnionych nie wymaga dostarczenia skierowania do poradni specjalistycznej. Pacjenci z DDA, którzy rejestrują się do Poradni również nie mają obowiązku posiadania skierowania. Na pierwszą wizytę potrzebny jest dowód osobisty a także dokumentacja z poprzedniego leczenia. Kwalifikacją do rozpoczęcia terapii jest rozmowa przeprowadzona z terapeutą oraz konsultacja z lekarzem psychiatrą.